04.11.2022 külastavad meie kooli Kazakhstani koolide direktorite suur delegatsioon

Külaliste ja meie kooli õpetajate vahel toimub töötuba, kus arutatakse STEAM ja IT-valdkonna ainete uusi õppemeetodeid.

Külalised külastavad ka tunde.

Info: Svetlana Shmigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

halloween pumpkinTallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi õpilasesindus esitleb:

HALLOWEEN 2022

Teemaks on Charles Samuel Addamsi looming "Addamsi pere".

Dresscode: Halloween kostüümid.

Ajakava 31.10.2022

 • Bazaar / Kell 9.45-15.00

Müügil on teemakohased küpsetised ja joogid.  

 • Kõrvitsa näitus
 • Halloweeni kostüümide konkurss

04.11.2022

 • Diskoteek /Kell 18.00-21.00

Ainult 9.-12.klasside õpilastele

Info: Veronika Toštševa See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

24.10.2022 toimub meie kooli ja Riia Keskkooli Aninmuizas õpetajate ühisseminar, kus arutatakse STEAM ja IT-valdkonna ainete uusi õppemeetodeid.

Info: Svetlana Shmigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

07.10.2022 koolis on juhendatud iseseisev e-õppe päev. Õpilased on kodus ja sooritavad aineõpetajate poolt antud ülesanded.  Teemaks on "Roheline kool".

Info:  Helen Vanganen See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

5.oktoobril 2022 on Õpetajate päev.Happy Teachers Day

Koolis on lühendatud koolipäev.

Soovitav on piidulik riietus.

Info: Viktoria Bespalova See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Head lapsevanemad!

Meil kõigil on ühine eesmärk – hoida kool avatuna ja pakkuda õpilastele kontaktõpet, et tagada kvaliteetne haridus ning pöörata tähelepanu laste vaimsele tervisele. Selleks, et pidurdada koolikollete teket ning avastada nakatunud võimalikult ruttu, hakkab koolides toimuma alates 1. novembrist kolm korda nädalas õpilaste ja koolitöötajate kiirtestimine. Esimesel kahel nädalal testivad end kõik õpilased ja koolitöötajaid (sh vaktsineeritud ja läbipõdenud) kolm korda nädalas, edaspidine testimiskorraldus vaadatakse sõltuvalt olukorrast üle.

Tegemist on hõlpsalt kasutatavate testidega, mida saab laps õpetaja juhendamisel ise teha. 

Samu sertifitseeritud SelfDiagnostics teste on kasutatud Austrias nii koolides kui kodudes õpilaste testimiseks. Õpetaja jagab tunni alguses testid, õpilased teevad testi ning 15 minuti pärast on tulemus teada. Tegemist on ninasõõrme eesosast võetava prooviga, mis on mugav ja ei põhjusta lapsele ebamugavust. Testitegemise õpetuse leiab videojuhisest. Kui selgub, et õpilase testitulemus on positiivne, siis suunatakse õpilane koju ning lapsevanemal palutakse perearsti kaudu broneerida aeg PCR-testile.

Kui annate nõusoleku lapse testimiseks SelfDiagnostics testiga ülaltoodud viisil, siis ei pea te eraldi midagi tegema. Kui te keeldute loa andmisest, siis palume teatage E-koolis hiljemalt 31. oktoobriks 2021. 

Mida rohkem õppijaid suudame testida, seda suurem on tõenäosus viiruse kolded üles leida ja nakkusahelad katkestada. Ainult kõik ühiselt pingutades saame hoida koolid avatuna ka keerulistes viiruse leviku tingimustes.

Heale koostööle lootes
Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi juhtkond

26.10.2021 koolijuhtide kohtumisel linnapea ja abilinnapeaga arutati COVID- i olukorda Tallinnas. Ühiselt tõdeti, et olukord on halb ja nii edasi minnes oleme peagi olukorras, kus koolid ja ühiskond pannakse lukku. Selle vältimiseks tuleb, aga midagi ette võtta, varasem kogemus on näidanud, et üheks nakkuse leviku kohaks on ka haridusasutused.

01. – 05.11.2021 kõikides Tallinna koolides sh Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis on distantsõppel 4.-8. klassi õpilased.

Info Helen Vanganen See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Distantsõppe ajal jagab kool soovijatele nädalasi toidupakke (ainult 4.-8.klassidest).
Registreerimine 44. nädala (01.11 – 05.11) toidupakkide saamiseks lõppeb esmaspäeval, 01. novembril kl 21.00!

Info: Elena Zavora See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

20.10.2021-22.10.2021 meie koolis toimub ühisseminar õpetajatega Rīgas Anniņmuižas vidusskola koolist.

21.10.2021 toimub koostöölepingu sõlmimine kahe koolide vahel.

Info: Svetlana Shmigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

GEOCAD18.10–22.10 toimub esimene kohtumine Erasmus + projekti „GEOCAD - Design Geometry with Computer Aid“ raames. Osalevad õpetajad Eestist, Itaaliast, Portugalist, Kreekast ja Sloveeniast. Kohtumises nad koostavad kõik vajalikud materjalid ja töölehtede rakendused edasiseks koostööks.

Kohtumine toimub Šolski keskuses, Gradežis, Sloveenias.

Info Maria Roy See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  või Anne-Liisa Antsma See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

teachers day

05.10.2021 tähistame Õpetajate päeva.

Õpetajate päev on tähtpäev, mis on ellu kutsutud õpetaja ameti väärtustamiseks, 2021.aasta moto: Hea õpetaja annab õpilasele võimalus arvata õigeid vastuseid nii mitu korda kui tahad,kuid tegelikus elus selliseid võimalusi ei ole.

05.10.2021 toimub pidulik aktus, kus TKVG tunnustab kooli 2021.aasta silmapaistvaid õpetajaid ja tööjuubilare.

Sellel aastal tähistab oma tööjuubelit TKVG õpetajana:

 • Natalja Erte - arvutiõpetuse õpetaja - 20
 • Valentina Vorobjova - eesti keele õpetaja - 20

TKVG Aasta Õpetaja 2021:

 • Ljudmilla Svirina - matemaatikaõpetaja;
 • Natalja Nekrassova - inglise keele õpetaja;
 • Irina Tšistjakova - kunstiõpetuse õpetaja;
 • Ruslana Sergeeva - geograafia õpetaja;
 • Pirgita-Maarja Hallas - eesti keele õpetaja;
 • Alla Fjodorova - algõpetuse õpetaja;
 • Julia Ratšinskaja - arvutiõpetuse õpetaja;
 • Anzela Putrolainen - emakeele õpetaja;
 • Nika Nedoseikina - kehalise kasvatuse õpetaja.

Info: Viktoria Bespalova See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.