Seoses 3.klassi lapsevanema 29.09.2023 protestiga Tallinna Haridusametile lastevanemate üldkoosoleku otsuse kohta kooli hoolekokku lapsevanemate esindajate valimine kutsume kokku lastevanemate korduva üldkoosoleku 25.10.2023 kell 16.30 Lenderi maja aulas.
 
Päevakava
1. Vanemate esindajate valimine TKVG hoolekogusse
 
Kandidaadid:
 • Alissa Blintsova
 • Gajane Tsarukjan
 • Jana Jermakova
 • Olga Sepcenko
 Lisainfo: Irina Zavelitskaja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 

2023 Halloween Costume Contest

Alates 16.10.2023 võõrastele inimestele ei ole lubatud viibida kooliruumides ilma ID kaardita.

Õpilastel peab olema õpilaspilet või ID-kaart. Valvet teostab kooli personal.
Kõik peremehetu asjad peavad koheselt ära viidud kooli ruumidest ära ning antakse kooli valveteenistusele

Lisainfo: Irina Zavelitskaja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

TKVG100 logo25. novembril 2023 toimub  teine ​​laste ja täiskasvanute häkaton “Uue sajandi kool”, mis pühendatud meie kooli 100. juubelile.

28.11.2023-30.11.2023 projekt " Avatud koolisöökla lapsevanematele". Juhkentali majas 11.15-12.30, Lenderi majas 11.15-12.30.

Avatud koolisöökla projekti raames  lapsevanematele antakse võimalus näha ja maitsta toiduvalikut, mida igapäevaselt lastele pakutakse ning kuidas on üleüldiselt korraldatud koolilõuna pakkumine. Sööklas pakutakse lapsevanematele täpselt samasugust toitu nagu igapäevaselt õpilastele.

Lõuna eest saab tasuda kohapeal. Hind 1.80.-

1. detsembril 2023 toimub õpilaskonverents. 

Konverentsi teemad: 

 • tehisintellekt ja tehislikud närvivõrgud;
 • digiülesannete loomine erinevates keskkondades;  
 • mobiilirakenduste loomine;
 • digikunst; 
 • mugav ja esteetiline keskkond koolis;
 • sotsiaalteemad (kodakondsus ja vabatahtlik tegevus);
 • koostöö TalTechiga õpilaste uurimistööde juhendamisel.

1. detsembril 2023 kooli 100. aastapäevale pühendatud fotonäituse avamine.

6. detsembril 2023

 • 08.30 ilutulestik Lenderi maja hoovis, 9.30 ilutulestik Juhkentali maja hoovis;
 • kooli juubelile pühendatud klassitunnid;
 • gümnasistide kohtumine vilistlastega;
 • jumalateenistus Aleksander Nevski katedraalis.

7. detsembril 2023 on kooli juubelile pühendatud distantsõppepäev.

Vene Teatris toimub juubelikontsert kooli töötajatele, endiste õpetajatele, gümnasistidele, vilistlastele ja kooli külalistele.

8. detsembril 2023 kell 17.00 toimub Lenderi majas vilistlaste kohtumine “Minu kool”.

11. detsembril 2023 toimub maleturniir, osalevad ka vilistlased.

20. detsembril 2023 teatriõhtu. 

“Estonia” kontserdisaalis esineb Viini Straussi Festivaliorkester (dirigent Peter Guth), kutsutud on kooli õpetajad, õpilased ja nende vanemad.

С 14 по 21 октября представители нашей школы в рамках международного проекта Erasmus+ "Water is life" отправятся в невероятное приключение, которое приведет их в самое сердце Греции, в красивейший город Салоники. 

Шесть учеников 8 и 9 классов и два учителя нашей школы встретятся с остальными участниками проекта из Греции, Турции, Испании, Италии, Нидерландов и Польши. Это будет уникальная возможность для наших учеников не только узнать о проблемах водных ресурсов в разных странах, но и обогатить свой культурный опыт через общение и обмен знаниями с молодыми людьми.

В течение этой недели участники проекта будут проводить исследования, обмениваться опытом и участвовать в интересных мероприятий, направленных на понимание важности водных ресурсов и их роли в жизни человека и природы.

Мы ожидаем, что эта поездка станет не только учебным опытом, но и долгожданным приключением для наших учеников.

 

Дополнительная информация: Анне-Лийза Анстма See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

2023 10 muusikaviktoriinTaas kord osalesid TKVG õpilased Klassikaraadio ja Raadio4 poolt korraldatud viktoriinis rahvusvahelise muusikapäeva puhul. Rohkem kui 100 õpilast meie koolist vastasid 15 keerulistele küsimustele ning said avardada oma silmaringi muusika alal.

 8 parimat said endale mälestuseks auhindu Raadio4 poolt.

 
Õnnitleme meie võitjaid:
 • Aleksandra Ader (5b)
 • Konstantin Andrianov (5b)
 • Emilia Andrejeva (5d)
 • Raisa Nazarenko (5d)
 • Richard Jermakov (5d)
 • Alina Islamova (6c)
 • Henri Enzo Martin Saks (9a)
 • Sofia Smirnova (9b)
 
Kohtumiseni järgmise aasta rahvusvahelisel muusikapäeval 1. oktoobril!

2023 10 kinofestivalTKVG õpilase Darja Osnovina animatsioon "Deja vu ehk kord nägin Soosteri mune" pälvis esikoha rahvusvahelises lühifilmide festivalil "Ennenägematu film" nominatsioonil kuni 19.aastase autorite animatsioon. Kokku esitati konkurssile 394 filmi 47 riigist.

teachers day

04.11.2022 külastavad meie kooli Kazakhstani koolide direktorite suur delegatsioon

Külaliste ja meie kooli õpetajate vahel toimub töötuba, kus arutatakse STEAM ja IT-valdkonna ainete uusi õppemeetodeid.

Külalised külastavad ka tunde.

Info: Svetlana Shmigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

halloween pumpkinTallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi õpilasesindus esitleb:

HALLOWEEN 2022

Teemaks on Charles Samuel Addamsi looming "Addamsi pere".

Dresscode: Halloween kostüümid.

Ajakava 31.10.2022

 • Bazaar / Kell 9.45-15.00

Müügil on teemakohased küpsetised ja joogid.  

 • Kõrvitsa näitus
 • Halloweeni kostüümide konkurss

04.11.2022

 • Diskoteek /Kell 18.00-21.00

Ainult 9.-12.klasside õpilastele

Info: Veronika Toštševa See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

24.10.2022 toimub meie kooli ja Riia Keskkooli Aninmuizas õpetajate ühisseminar, kus arutatakse STEAM ja IT-valdkonna ainete uusi õppemeetodeid.

Info: Svetlana Shmigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

07.10.2022 koolis on juhendatud iseseisev e-õppe päev. Õpilased on kodus ja sooritavad aineõpetajate poolt antud ülesanded.  Teemaks on "Roheline kool".

Info:  Helen Vanganen See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

5.oktoobril 2022 on Õpetajate päev.Happy Teachers Day

Koolis on lühendatud koolipäev.

Soovitav on piidulik riietus.

Info: Viktoria Bespalova See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Head lapsevanemad!

Meil kõigil on ühine eesmärk – hoida kool avatuna ja pakkuda õpilastele kontaktõpet, et tagada kvaliteetne haridus ning pöörata tähelepanu laste vaimsele tervisele. Selleks, et pidurdada koolikollete teket ning avastada nakatunud võimalikult ruttu, hakkab koolides toimuma alates 1. novembrist kolm korda nädalas õpilaste ja koolitöötajate kiirtestimine. Esimesel kahel nädalal testivad end kõik õpilased ja koolitöötajaid (sh vaktsineeritud ja läbipõdenud) kolm korda nädalas, edaspidine testimiskorraldus vaadatakse sõltuvalt olukorrast üle.

Tegemist on hõlpsalt kasutatavate testidega, mida saab laps õpetaja juhendamisel ise teha. 

Samu sertifitseeritud SelfDiagnostics teste on kasutatud Austrias nii koolides kui kodudes õpilaste testimiseks. Õpetaja jagab tunni alguses testid, õpilased teevad testi ning 15 minuti pärast on tulemus teada. Tegemist on ninasõõrme eesosast võetava prooviga, mis on mugav ja ei põhjusta lapsele ebamugavust. Testitegemise õpetuse leiab videojuhisest. Kui selgub, et õpilase testitulemus on positiivne, siis suunatakse õpilane koju ning lapsevanemal palutakse perearsti kaudu broneerida aeg PCR-testile.

Kui annate nõusoleku lapse testimiseks SelfDiagnostics testiga ülaltoodud viisil, siis ei pea te eraldi midagi tegema. Kui te keeldute loa andmisest, siis palume teatage E-koolis hiljemalt 31. oktoobriks 2021. 

Mida rohkem õppijaid suudame testida, seda suurem on tõenäosus viiruse kolded üles leida ja nakkusahelad katkestada. Ainult kõik ühiselt pingutades saame hoida koolid avatuna ka keerulistes viiruse leviku tingimustes.

Heale koostööle lootes
Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi juhtkond

26.10.2021 koolijuhtide kohtumisel linnapea ja abilinnapeaga arutati COVID- i olukorda Tallinnas. Ühiselt tõdeti, et olukord on halb ja nii edasi minnes oleme peagi olukorras, kus koolid ja ühiskond pannakse lukku. Selle vältimiseks tuleb, aga midagi ette võtta, varasem kogemus on näidanud, et üheks nakkuse leviku kohaks on ka haridusasutused.

01. – 05.11.2021 kõikides Tallinna koolides sh Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis on distantsõppel 4.-8. klassi õpilased.

Info Helen Vanganen See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Distantsõppe ajal jagab kool soovijatele nädalasi toidupakke (ainult 4.-8.klassidest).
Registreerimine 44. nädala (01.11 – 05.11) toidupakkide saamiseks lõppeb esmaspäeval, 01. novembril kl 21.00!

Info: Elena Zavora See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

20.10.2021-22.10.2021 meie koolis toimub ühisseminar õpetajatega Rīgas Anniņmuižas vidusskola koolist.

21.10.2021 toimub koostöölepingu sõlmimine kahe koolide vahel.

Info: Svetlana Shmigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

GEOCAD18.10–22.10 toimub esimene kohtumine Erasmus + projekti „GEOCAD - Design Geometry with Computer Aid“ raames. Osalevad õpetajad Eestist, Itaaliast, Portugalist, Kreekast ja Sloveeniast. Kohtumises nad koostavad kõik vajalikud materjalid ja töölehtede rakendused edasiseks koostööks.

Kohtumine toimub Šolski keskuses, Gradežis, Sloveenias.

Info Maria Roy See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  või Anne-Liisa Antsma See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

teachers day

05.10.2021 tähistame Õpetajate päeva.

Õpetajate päev on tähtpäev, mis on ellu kutsutud õpetaja ameti väärtustamiseks, 2021.aasta moto: Hea õpetaja annab õpilasele võimalus arvata õigeid vastuseid nii mitu korda kui tahad,kuid tegelikus elus selliseid võimalusi ei ole.

05.10.2021 toimub pidulik aktus, kus TKVG tunnustab kooli 2021.aasta silmapaistvaid õpetajaid ja tööjuubilare.

Sellel aastal tähistab oma tööjuubelit TKVG õpetajana:

 • Natalja Erte - arvutiõpetuse õpetaja - 20
 • Valentina Vorobjova - eesti keele õpetaja - 20

TKVG Aasta Õpetaja 2021:

 • Ljudmilla Svirina - matemaatikaõpetaja;
 • Natalja Nekrassova - inglise keele õpetaja;
 • Irina Tšistjakova - kunstiõpetuse õpetaja;
 • Ruslana Sergeeva - geograafia õpetaja;
 • Pirgita-Maarja Hallas - eesti keele õpetaja;
 • Alla Fjodorova - algõpetuse õpetaja;
 • Julia Ratšinskaja - arvutiõpetuse õpetaja;
 • Anzela Putrolainen - emakeele õpetaja;
 • Nika Nedoseikina - kehalise kasvatuse õpetaja.

Info: Viktoria Bespalova See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vastavalt TKVG õppekavale kaks korda aastas uuritakse õpilaste teadmiste taset, v.a. - eesti keel, inglise keel, matemaatika

2020/2021.õppeaasta esimene arvestusnädal toimub 08.-11.12.2020.

Õpilased on kohustatud osalema arvestusnädalal, järelarvestused toimuvad jaanuaris 2021.

Arvestuse tulemused on peamised õpilaste tulemuste hindamisel.

Reedel, 30.10.2020 koolis on Halloweeni päev.

Päeva teemaks on Tim Burtoni teos "Öö enne jõule".

Õpilasesindus korraldab mängud väikestele koolikaaslastele.

Töötavad Halloweeni turud.

Põnevatele kostüümidele - auhinnad õpilase klassile.

Koolisööklas - magusad üllatused.

Sel aastal rõõmustame loomaid. Kõik kõrvitsad kooli kaunistamiseks tuua 28.10.2020, alates 30.10.2020 kuni 02.11.2020 kõrvitsate kogumiskastid asuvad hoonete garderoobis.

Palume tuua kooli kõrvitsaid, mis lähevad peale Halloweeni Tallinna Loomaia asukate toiduks.

Info: TKVG õpilasesindus See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

15.-17.10.2020 TKVG 8.klassi õpilased õpivad keelelaagris.

Laager korraldavad TKVG eesti keele õpetajad. 8c. ja 8d.klasside õpilased õpivad Toosikannu puhkekeskuses ja 8a. ja 8b.klasside õpilased - Kallaste turismitalus.

Lapsed õpivad ieesti keelt, täiendavad sõnavara, lihvivad keeleoskust, kasutavad keelt suheldes õpetajatega!

Laager on HTM ja TKVG projekti "Eesti keel selgeks" osa.

Info: Helen Vanganen See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

aasta opetaja 2020Ljudmilla Roždestvenskaja on 2020 gümnaasiumiõpetaja!

Ljudmilla Roždestvenskaja on tänapäevases digiühiskonnas musternäide sellest, milline peaks olema nüüdisaegne ja uuendusmeelne õpetaja.

Ta on aidanud välja töötada kursusi mitmes programmeerimiskeskkonnas, on enam kui 20 matemaatika distantsõppe kursuse autor ning vedanud üle kümne aasta internetis haridusblogi digitaalsete tööriistade kasutamise kohta hariduses, eriti matemaatika õpetamisel.

Ljudmilla Roždestvenskaja on juba 25 aastat teinud oma tööd professionaalselt ja haaravalt, ning mis kõige olulisem – kogu südamega.

Info: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

TKVG õppenõukogu 24.10.2019 otsustas liituda alates novembrist 2019 Lastekaitse Liidu programmiga "Kiusamisest vabaks".

Programm on mõeldud sõbraliku ning kaaslasi toetava ja tunnustava õhkkonna kujundamiseks.

„Kiusamisest vabaks!“ metoodika tugineb neljale põhiväärtusele - sallivus, austus, hoolivus ja julgus. Programmi keskne kuju tegevustes ja materjalidel on metoodika sümbol Sõber Karu. Metoodika abil luuakse lastegruppides kiusamist ennetav käitumiskultuur, milles suhtutakse üksteisesse sallivalt ja austavalt, kus hoolitakse ning vajadusel sekkutakse ja kaitstakse kaaslast.

Loe programmi kohta kodulehelt http://kiusamisestvabaks.ee/, seal leidub huvitavat nii õpetajale, lapsevanemale kui lapsele.

Programmi kulgemist saab jälgida ka Facebooki leheküljel: https://www.facebook.com/kiusamisestvabaks

Alates 04.11.2019 kehtib uus tunniplaan, mille leiate parempoolsest menüüst.

Lisainfo: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

04.11.2019 kooli külastavad koolijuhtide ja õpetajate delegatsioon Ventspilsist, Läti Vabariik. Läti kollegid soovivad sõlmida meie kooliga sõprussidemed, et korraldada õpilaste vahetused.

Lisainfo: Viktoria Bespalova See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

31.oktoobril 2019 tähistame koolis Halloweeni. Teemaks on võetud tuntud multifilm "Hotel Transylvania".

Suures osas maailmas tähistatkse 31 oktoobrit Halloweenina - so kõigi pühakute päeva eelõhtuna, kus tulevad välja vaimud ja asuvad suhtlema selle maailma inimestega. Halloweeni tunnusena tuntud seest õõnes kõrvits võeti kasutusele 18 sajani iirimaal sümboliseerimaks esivanemate meenutamist.
Algselt valmistati see sümbol kaalikast, kuid hiljem hakati valmistama kõrvitsast.

Lisainfo klassijuhatajatelt.

Уважаемые родители!

С 21.10 по 28.10 подготовительные классы на каникулах. Следующее занятие состоится 29.10.2019

 

Koostöös Euroopa Komisjoni esindusega Eestis toimuvad meie kooli õpilaste ja õpetajate õppereisid Brüsselli ja Strasburi, kus toimuvad kohtumised Euroopa saadikutega. Õppereisi materjale avalikustatakse kooli Facebook lehel.

Lisainfo: Dmitri Rõbakov See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Lapsevanemate üldkoosolek toimub Lenderi maja aulas 17.10.2019 kell 17.30

Päevakava:

1. TKVG hoolekogu tegevus 2018-2019.õppeaastal.

2. Lapsevanemate esindajate valimine TKVG hoolekokku 2019-2020.õppeaastaks.

3. Muud küsimused

Lisainfo: Sergei Teplov See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

17 октября 2019 года, в 13.00 в Таллинской Кесклиннаской русской гимназии состоится юбилейный X детский Фестиваль русской культуры.Тема этого : «220 лет со дня рождения русского поэта и писателя  А. С. Пушкина». В программе выступления учеников Таллиннской балетной школы, танцевальной студии "Грация" и ансамбля "Кадриль".
 
В рамках фестиваля пройдут художественные мастер-классы:

 • Панно. Мозаика. По мотивам сказок А.С. Пушкина
 • Календарь. Скрапбукинг»
 • Каллиграфические этюды
 • Мини – аквариум
 • Медальон «Живое дерево»
 • Маска
 • Русская кухня

Более подробно с программой мероприятия можно ознакомиться по ссылке.
 
Дополнительная информация: Анжелика Филиппова See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., Наталья  Вотина See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

08.10.2019 kooli külastavad haridusjuhid Lõuna-Koreast. Alg- ja põhikoolide direktorid tutvuvad kooli ja kooli juhtimissüsteemiga.

09.10.2019 kooli külastab Valgevene haridusministeeriumi delegatsioon. Külalised tutvuvad STEAM meetodiga.

10.10.2019 kooli külastavad haridusjuhid Narvast. Narva koolijuhid tutvuvad kooli tugisüsteemiga.

10.10.2019 kooli külastavad haridusjuhid Hong Kongist. Koolijuhid tutvuvad kooli IT- ja juhtimissüsteemiga.

 

Lisainfo: Sergei Teplov  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

04.10.2019 tähistame koolis Maailma Õpetajate Päeva!

Alates 1994.aastast UNESCO tähistab 05. oktoobril World Teacher's Day.

Päevakava on muutunud, info klassijuhatajatel.

2019.aastal tööjuubelit Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis tähistavad õpetajad:

 • Valeria Kamenskaja - 35
 • Anzela Filippova - 30
 • Alla Fjodorova - 25
 • Larissa Repihha - 25
 • Liudmyla Svirina - 25
 • Alina Siht - 20
 • Helen Vanganen - 15

TKVG tänab!

Alates 29.10.2018 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis alustavad tööd järgmised uued huviringid:

Robotomatemaatika, 3.klassi õpilased, juhendajad Elen Vaino, Alla Fjodorova

Digikunstidisain, 5.-9.klasside õpilased, juhendaja Elina-Liina Ardla

Sissemõeldav elektroonika, 5.-9. klasside õpilased, juhendaja Hanna Ossipenko

Elektroonika, 5.-9. klasside õpilased, juhendajad Julia Ratsinsakaja, Oleksandr Tsvietkov

С 29.10.2018 в ТКРГ открываются новые бесплатные кружки:

Роботоматематика, ученики 3-х классов, руководители Элен Вайно и Алла Федорова

Дигитальный художественный дизайн, ученики 5-9-х классов, руководитель Элина-Лина Ардла

"Умная одежда" или вшиваемая электроника, ученики 5-9-х классов, руководитель Ханна Осипенко

Электроника, ученики 5-9-х классов, руководители Юлия Рачинская и Олександр Цветков

Запись у руководителей кружков или организаторов по внеклассной работе

Инфо: Наталия Петровна Вильбасте See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. или Виктория Анатольевна Беспалова See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tallinna Haridusameti juhatajale esitati kinnitamiseks TKVG hoolekogu järgmises koosseisus:

Dmitri Rõbakov - õpetajate esindaja

Tatjana Antsma - õpetajate esindaja

Oleg Bessedin - vilistlsaste esindaja

Aleksandr Daletski - toetava organisatsiooni esindaja

Nikita Postshenko - õpilaste esindaja

Nina Golenistseva - vanemate esindaja

Anna Soboleva - vanemate esindaja

Alissa Blintsova - vanemate esindaja

Начальнику Департамента Образования Таллинна представлен к утверждению следующий состав Попечительского Совета ТКРГ:

Дмитрий Рыбаков - представитель учителей

Татьяна Астма - представитель учителей

Олег Беседин - представитель выпускников ТКРГ

Александр Далецкий - представитель поддерживающей школу организации

Никита Постушенко - представитель Ученического самоуправления ТКРГ

Нина Голенищева - представитель родителей

Анна Соболева - представитель родителей

Алиса Блинцова - представитель родителей

Инфо: Сергей Теплов See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lp lapsevanemad!

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi hoolekogu koosseisu lapsevanemate poolt on esitatud järgmised kandidaadid:

 

 • Alisa Blintsova, 1. klassi õpilaste lapsevanem, jurist
 • Nina Golenistseva, 11.klassi õpilase lapsevanem, ettevõtja
 • Tatjana Dudorina, 12.klassi õpilase lapsevanem, pedagoog
 • Aleksandr Daletski, 8.klassi õpilase lapsevanem, ettevõtja
 • Anna Soboleva, 5.klassi lapsevanem, ettevõtja

 

Viiest lapsevanemate kandidaatist  valitakse  hoolekokku kolm lapsevanemate üldkoosolekul 18.10.2018.

Lapsevanematele, kes ei saa osaleda lapsevanemate koosolekul korraldatakse e-valimised 16.10.2016 alates kell 16.00 kuni 18.10.2018 kell 16.00.

Lisainfo: Sergei Teplov See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

23 октября 2018, на осенних каникулах в ТКРГ проводится открытый семинар по бескомпьютерной информатике (CS Unplugged). Приглашаются учителя начальной школы, детских садов и учителя, преподающие информатику в начальной школе. Язык семинаров: русский В этот день в здании по адресу Юхкентали 36 состоятся 4 рабочие комнаты.

Программа:

 • Регистрация
 • 9.45-10.15 Тенденции развития бескомпьютерной информатики в мире
 • Начало студий в 10.15, окончание в 14.10
 • Подведение итогов. Рефлексия. 14.10-14.30

Мероприятие готовится в сотрудничестве TKVG + Arbu l/a + Light Bricks Club

Форма предварительной регистрации

Каждый год наша школа участвует в общеевропейском проекте CodeWeek - Неделя кода. Цель этой инициативы: обратить внимание школьников на программирование и компьютерную грамотность, в увлекательной форме познакомить с новыми технологиями.

В этом году темой проектов является юбилей школы. В рамках Недели кода учащиеся создадут свои интерактивные открытки в среде визуального программирования Scratch.

Были открыты Scratch-студии, где будут собираться проекты учащихся:

 

В рамках Недели кода также проводятся различные мероприятия и мастерские, которые благодаря поддержке HITSA бесплатны для учащихся. Список активностей доступен по ссылке: https://codeweek.eu/search/?country_iso=EE

В четверг 18 октября с 15 часов состоится первое занятие клуба в этом году.

Родительский клуб был создан по инициативе опорной службы гимназии два года назад  для того, чтобы предоставить родителям возможность делиться своими проблемами, связанными со школой и использовать знания и опыт других родителей, а также специалистов опорной службы для прояснения и решения этих проблем. В рамках клуба проводились семинары, лекции, индивидуальные встречи и занятия специалистов с детьми и их родителями.

Предлагается обсудить такие вопросы:

 • как организована служба поддержки (опорная служба) в школе?
 • с какими трудностями чаще всего сталкиваются дети на разных ступенях обучения?
 • почему важно знать, изучать и понимать тип характера и психики своего ребенка?
 • в какой компетенции родителей больше всего нуждаются дети, имеющие школьные проблемы, и как эту компетенцию можно развивать?

Занятие пройдет перед обешкольным собранием в 205 кабинете здания Лендер. Ожидаются также вопросы и пожелания от родителей.  Приглашаются заинтересованные родители учеников из разных классов нашей гимназии. Можно прийти с опозданием. Вход свободный, пока будут свободные места в классе. Электронная регистрация по ссылке. Там же можно заявить свои вопросы и пожелания для  последующих занятий.  Предполагается, что на занятиях клуба темы для обсуждения будут выбираться родителями, хотя могут быть предложены и организаторами клуба. Занятия клуба будут проводиться примерно раз в месяц. Информация будет размещаться на школьном сайте. Добро пожаловать в родительский клуб!

Инфо: Людмила Кудрявцева See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

TKVG hoolekogu lapsevanemate esindajad valitakse 2018/2019. õppeaastaks lapsevanemate üldkoosolekul 18.10.2018.

Выборы представителей родителей учеников ТКРГ в Попечительский Совет на 2018/2019 учебный год состоятся на общешкольном родительском собрании 18.10.2018.

Мотивационное письмо о желании кандидировать необходимо прислать на электронную почту See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. до 15.10.2018.

Инфо: Инге Тийтс See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

11.oktoobril 2018 tähistame koolis rahvusvahelise pudrupäeva.

Toimuvad üritused, mis annavad õpilastele infot tervislikust toitumisest ja teraviljade kasulikkusest.

11 октября 2018 в школе отмечается международный день каши.

Весь день посвящен здоровому питанию и пройдут мероприятия о пользе злаковых.

Школьная столовая предлагает на обед каши по особым рецептам.

Инфо: Виктория Беспалова See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. или Наталия Вильбасте See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

18.oktoobril kell 17.30 Lenderi maja aulas toimub lapsevanemate üldkoosolek. Parkla on avatud, kuid kohtade arv on piiratud.

18 октября 2018 в 17.30 в актовом зале дома Лендер состоится общешкольное родительское собрание.

Повестка:

1. Электронные учебники в учебной программе ТКРГ

2. Проект "Eesti keel selgeks"

3. Выборы представителей родителей в Попечительский Совет ТКРГ

Все учителя школы находятся в здании школы с 16.30 до 17.30 и готовы ответить на все вопросы родителей.

Парковка открыта, количество мест - ограничено!

Инфо: Сергей Теплов See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Reedel, 05.10.2018 tähistame koolis õpetajate päeva.

Päevakava on muudetud. Täpsem info klassijuhatajalt.

В пятницу, 5 октября 2018 отмечаем в школе международный День Учителя.

Распорядок дня изменен. Полная информация у классных руководителей.

В этом году мы особенно чествуем трудовых юбиляров, которые работают в ТКРГ:

Наталия Петровна Вильбасте - 40 лет

Инна Лельевна Гошева - 35 лет

Марина Сергеевна Седнева - 25 лет

Елена Вячеславовна Бударина - 25 лет

Маргарита Олеговна Коллонтай - 20 лет

Наталья Васильевна Екимова - 15 лет

Merge Simmul - 15 лет

Галина Ливерьевна Озерова - 15 лет

Поздравляем всех учителей!

30.11.2017 õppetöö korraldatakse järgmiselt:

1.-6.klassid  - e-õppe päev

7.-8. ja 10.-11.klassid - I.poolaasta arvestustööd

9.klassid - I.poolaasta eksam eesti keeles

12.klassid - I.poolaasta eksam inglise keeles

30.11.2017 учебная работа организуется следующим образом:

1-6 классы - дистантный день электронного обучения

7-8 и 10-11 классы - зачетные работы за 1 полугодие

9 классы - экзамен по эстонскому языку за 1 полугодие

12 класс - экзамен по английскому языку за 1 полугодие

Info: Svetlana Smigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

29.10.2017 - 3.11.2017 meie kooli õpilaste ja õpetajate esindajad osalevad rahvusvahelises projektiseminaril Portugalis.

Projekti "Effects of Human activities on natural disasters" seminar toimub SA Archimedes Erasmus+ programmi raames.

29.10.2017 - 3.11.2017 представители учеников и учителей нашей школы принимают участие в международном семинаре в Португалии.

Основной темой проекта "Effects of Human activities on natural disasters" является изучение экологических проблем Европы, связанные с деятельностью человека.

Проект осуществляется в рамках программы Erasmus+ SA Archimedes

В проекте участвуют Эстония, Франция, Португалия, Греция, Италия

Инфо: Алина Игоревна Сихт See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

23.10.2017 meie kool võõrustas 10 koolijuhti ja õpetajat Venemaalt.

TKVG õpetajad rääkisid meie kooli uurimistöödest, projektidest, Google Appsist jms.

23.10.2017 нашу школу посетили 10 руководителей школ и учителей из Российской Федерации, были представлены Москва, Набережные Челны и Новосибирск.

Учителя ТКРГ рассказали о нашей системе ученических исследовательских работ, проектной деятельности и электронном обучении.

Инфо: Людмила Викторовна Рождественская See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

19.10.2017 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis

toimub 8. Vene kultuuri lastevestival

Lastefestivali teemaks on Marsaki ja Tsukovski looming.

Ürituse toetajad:

Tallinna Haridusamet

MTÜ Keskus Edu-line

Vene Haridus- ja heategevusühingute liit Eestis

 

19.10.2017 в Таллинской Кесклиннаской Русской гимназии состоится 8 детский фестиваль русской культуры

 

Тема фестиваля "Творчество С.Я. Маршака и К.И. Чуковского  - классиков русской детской литературы"

В программе фестиваля выступление учеников Таллиннской  балетной  школы и ансамбля "Кадриль".

В рамках фестиваля состоятся художественные мастер-классы:

Мягкая игрушка-подушка

Валяние из войлока

Точечная  роспись

Восковые картины

Коллаж-мозаика

Маски из полимерной  глины

Русская кухня


Ürituse toetaja:

Tallinna Haridusamet

VENE HARIDUS- ja HEATEGEVUSÜHINGUTE LIIT EESTIS

MTÜ Keskus Edu-line

 

Инфо:

Анжелика Юрьевна Филиппова е-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Наталья Георгиевна Вотина е-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

18-20.10.2017 TKVG koolimeeskond osaleb koolitusel Brüsselis, kus tutvub EL institutsioonide tegevusega.

Kooli päevakavas tulevad muudatused, jälgige asendustundide plaani.

18-20.10.2017 группа учителей ТКРГ посещает с учебным визитом Брюссель. Учителя знакомятся с деятельностью Европейского Совета и политикой ЕС в области образования.

В расписании уроков будут изменения, будьте внимательней. Все изменения будут публиковаться в разделе "замена уроков".

Инфо: Дмитрий Александрович Рыбаков See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

18.10.2017 kõikidele 7.klasside õpilastele toimub tasemetest eesti keeles.

Testimine toimub pilootprogrammi "Eesti keel selgeks" raames, mida finantseerib Haridus- ja Teadusministeerium.

Test koosneb kahest osast:

Elektrooniline test (kirjutamine, grammatika)

Kirjalik test (kirjutamine, kuulamine)

18.10.2017 состоится уровневое тестирование всех учеников 7-х классов по эстонскому языку за период сентябрь-октябрь 2017.

Тестирование проводится в рамках пилотной программы "Eesti keel selgeks", которая финансируется Министерством образования и науки

Тест состоит из двух частей:

Электронный тест (письмо, грамматика)

Письменный тест (слушание, функциональное чтение)

Info: Helen Vanganen See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

12.10.2017 Erasmus + õpetajakoolituse raames külastavad meie kooli 15 õpetajat Itaaliast, Kreekast, Bulgaariast ja Portugalist.

TKVG õpetajad rääkivad meie kooli e-õpest, Google Appsist jms.

12.10.2017 в рамках Европейской программы обучения учителей Erasmus+ нашу школу посещают 15 учителей из Италии, Греции, Португалии и Болгарии.

Учителя ТКРГ покажут свои уроки и расскажут о нашей системе электронного обучения, проектной деятельности и электронных платформах, которые используются в школе.

Инфо: Людмила Викторовна Рождественская See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.