chessEelmisel nädalal lõppesid malevõistlused, mis toimuvad igal aastal Mõttespordi online olümpiaadi raames portaalis Vint.ee. Turniiril osalesid koolide õpilased üle kogu Eesti. TKVG on selles olümpiadis osalenud juba 4 aastat ja näidanud iga kord suurepäraseid tulemusi! Ka sel aastal esinesid meie meeskonnad väärikalt ja pääsesid oma vanusekategooriate grupitabeli esikümnesse. Algkooli meeskond saavutas 43 meeskonna seas 8. koha, põhikooli meeskond oli 57 meeskonna seas 5. ja gümnaasiumi meeskond suutis 18 meeskonna seas saavutada 2. koha! Gümnaasiumi meeskonna eest mängisid:

 • Nikolai Kharkhan
 • Pavel Kirillov
 • Viktor Fainštein
 • Svjatoslav Kirtjanov
 • Vladislav Davõdov
 • Vlad Verbitski
 • Savva Mjatšin
 • Daniil Bubi

Põhikooli meeskonna tugevaimateks mängijateks said Timofei Pisnja ja Igor Kharkhan. Parimateks algkooli maletajateks said Georgi Novikov ja Daniil Pisnja. Soovime noortele edaspidiseid edu ja uusi saavutusi! Südamlikud tänud eesti keele õpetajale Ines Piibeleht, kes on TKVG meeskonna juhendaja ja Vladislav Dubov gümnaasiumi vilistlasele ning treenerile Herman Pedmansonile treeningute läbiviimise eest!

We are hiring

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium otsib oma meeskonda täiskoormusega:

 • koolipsühholoogi;
 • logopeedi;
 • inglise keele õpetajat;
 • eesti keele võõrkeelena õpetajat.

Nõudmised: vastavus kehtestatud kvalifikatsiooninõuetele (haridustase: magister), digipädevus, kohusetundlikkus, hea suhtlemisoskus, lapsesõbralikkus ja pingetaluvus,  eesti keele oskust C1-tasemel.

Tööle asumine: alates 26.08.2024.

Kandideerimiseks palun saata oma CV, avaldus ja haridust tõendavad dokumendid See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või läbi CV Keskuse

Info: Maarika Saal 6606546

 

2024 01 mihhail dudnikУченик 12 класса Михаила Дудник стал лауреатом конкурса знатоков европейского кинематографа! В апреле, в составе эстонской делегации гимназистов, он отправится в Брюссель на торжественную церемонию вручения кинопремии LUX за 2023 год. 

 

 

 

 

 

 

 

Николай Хархан успешно выступил на городском туре по математике, показав третий результат, и приглашается на республиканский тур, который пройдет в Тарту 23-24 марта.

 

2023 vorobjovaTeatame kurbusega, et lahkunud on meie kooli eesti keele õpetaja Valentina Vorobjova. Avaldame lähedastele sügavat kaastunnet.

 

Üks tee on lõpuni käidud, üks süda on vaikinud…

 

Mälestus püha

Sinust hinge jääb helge ja hea.

Meie mõtetes püsid Sa üha,

elad edasi meie seas …

28.03 ja 29.03 meie kool võtab vastu õpetajaid Itaaliast, Istituto Comprensivo Pianello koolist. Erasmus+ projekti raames tulevad külalised TKVG-sse eesmärgiga tutvuda meie õpetamismeetoditega. Kahe päeva jooksul toimub külalistele seminar, mille raames tutvustame neile, kuidas meie koolis kasutatakse CLIL-i ja STEAM-i meetodeid, kuidas korraldatakse integreeritud õpet algklassides, kuidas korraldatakse projekti- ja kaugõpe, ning seejärel külastavad nad  matemaatika, inglise keele, robo-matemaatika, ja loovus tundides.

Ootame oma külalisi ja ootame edasist koostööd. 

Täname aktiivselt kaasa löönud õpetajaid.

Lisainfo: Anne-Liisa Antsma See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vastuvõttu 10. klassi reguleerivad Põhikooli- ja gümnaasiumiseadus ja Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi vastuvõtu tingimused ja kord

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi 10. klassi kandideerijad saavad valida kahe õppesuuna vahel:

 • CLIL, robomatemaatika ja programeerimine;
 • STEAM ja multimeedia.

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi võetakse 10. klassi vastu õpilased, kes on läbinud põhikooli õppekava, õppinud eesti keelt teise keelena.

10. klassi võetakse õpilasi vastu konkursi alusel. Konkursi kriteeriumid on:

 • 9. klassi tunnistuse keskmine hinne;
 • sisseastumistesti (inglise keel) tulemused.

Vastu ei võeta õpilasi, kelle 9. klassi kokkuvõtva-  ja lõpuhinnetes on  puudulik hinne.

10. klassi õpilaskandidaadiks saad registreerida 01. aprillist kuni 14. juunini 2023 kooli veebilehel.

21. juunil 2023 kell 10:00 sisseastumistesti sooritamine Lenderi majas (Kreutzwaldi 25, Tallinn)

Konkursi edukalt läbinud õpilane võetakse vastu gümnaasiumiklassi, kui ta on esitanud koolikantseleisse vajalikud dokumendid (põhikooli lõputunnistus ja hinneteleht, isiklik avaldus kooli vastuvõtmiseks ning isikut tõendava dokumendi koopia).

Dokumentide vastuvõtt toimub kooli kantseleis 23. ja 27. juunil 2023 kell 10.00

Info: Svetlana Shmigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 6191601 või 6191603

Mõttespordi olümpiaadi maleturniiri TKVG võistkonna tulemustest.
Algklasside arvestuses sai esimese koha kõigi Eesti õpilaste hulgas Igor Kharkan. Palju õnne!
Põhikooli arvestuses oli TKVG parim Timofei Pisnja ja gümnaasiumide arvestuses Nikolai Kharkhan. Gümnaasiumide arvestuses sai TKVG 4. koha, väga vähe jäi puudu punkte võidust, kuigi meie koolist oli seekord olümpiaadil vähem mängijaid kui teistest koolidest. Kõik TKVG võistkonna liikmed mängisid kõik etapid väga hästi. Õpilasi juhendasid õpetaja Ines Piibeleht ja TKVG vilistlane Vladislav Dubov.
2023 03 vanem malemeeskond2023 03 noorem malemeeskond

water is life13.03 - 17.03 toimub Türgis, Unye linnas rahvusvahelise projekti Erasmus + “Water is life” kolmas kohtumine. Projektis osalevad õpilased Hollandist, Türgist, Itaaliast, Hispaaniast, Kreekast, Poolast ja Eestist. Meie kooli esindavad 7. ja 8. klassi õpilased. Kohtumise käigus tutvuvad projektis osalejad riigi kultuuri ja traditsioonidega, osalevad erinevates töötubades vee puhastamise keemiliste ja bioloogiliste meetodite kaudu, samuti külastavad veepuhastusjaama ja näevad, kuidas vesi puhastatakse kohal.

Lisainfo: Anne-Liisa Antsma See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

21.03.2022 -25.03.2022 toimub meie koolis kolmas ​​kohtumine rahvusvahelise projekti Erasmus + “Migration Challenge Europe” raames. Meil on hea meel näha meie koolis külalisi Türgist, Itaaliast, Portugalist ja Leedust.
Meie gümnaasiumi õpetajad ja õpilased tutvustavad Eesti kultuuri ja traditsioonid, korraldavad erinevad ekskursioonid ning viivad läbi mitmed töötubasid. Nädala jooksul projektis osalejad korraldavad intervjuu teemal “Introducing the immigrants”, külastavad parlamenti ning MTÜ MONDO korraldab osalejatele loengu teemal “Ränne, kultuur ja kohanemine”.
Ootame väga meie külalisi ja loodame, et kõik osalejad saavad palju positiivseid emotsioone, unustamatuid muljeid ning väärtuslikke teadmisi.

Lisainfo: Anne-Liisa Antsma See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

updated traditional arts14.03 - 18.03 toimub Erasmus+ projekti “Güncellenen Geleneksel Sanatlar. Updated Traditional Arts” raames kolmas kohtumine. Meie õpilased koos õpetajatega sõidavad Portugalisse, Coimbra linna. Kohtumise käigus laiendavad õpilased oma teadmisi 3D-printerite kohta, õpilased ise loovad nukud ja valmistuvad etendust. Kohtumise lõpus esitavad meie õpilased oma näitemängu. Soovime neile loomingulist inspiratsiooni!
Kohtumine toimub Escola Secundária José Falcão koolis. Projektis osalevad õpilased Eestist, Itaaliast, Portugalist, Türgist, Hispaaniast ja Poolast.

Lisainfo: Anne-Liisa Antsma See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Alates 07.03.2022 maski kandmine kooliruumides on soovituslik, mitte kohustuslik

Lisainfo: Tatjana Jessina See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

GEOCAD07.03-12.03.2022 toimub Erasmus+ projekti “GEOCAD - Design Geometry with Computer Aid” raames kolmas kohtumine.

Kohtumine toimub meie koolis. Kohtumise käigus õpilased hakkavad üksikasjalikult uurida Eukleidese geomeetria tähtsust, osalevad ühisüritustes ning saavad teada palju huvitavat eesti kultuuri ja vene traditsioonide kohta.

Kohtumises osalevad õpilased  Eestist, Portugalist, Kreekast, Türgist ja Sloveeniast.

Info: Maria Roy See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Seoses õpetaja Maria Roy puhkusega muutub alates 07.03.2022 põhikooli tunniplaan.

7b.klass läheb üle õpetaja Natalja Erte juhendamisele.

Info: Svetlana Shmigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

28.02 - 05.03 toimub Erasmus + projekti “Migration Challenge Europe” raames kolmas kohtumine.

Meie õpilased sõidavad Türki, Samsun linna. Projekti eesmärk on arendada sotsiaalseid oskusi nagu vastutustundlikkus ja tolerantsus; suurendada õpilaste kodanikuaktiivsust ja vabatahtlikku tegevust; aidata sisserändajatel ja pagulastel ehitada üles rahulik elu; ning stereotüüpide eiramine.

Kohtumine toimub ARSAMBA 75. YIL MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU lütseumis. Kohtumises kohtuvad õpilased  Eestist, Itaaliast, Portugalist, Türgist, ja Leedust.

Info: Anne-Liisa Antsma See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Perioodil 12.04.2021-16.04.2021 õpilased on distantsõppel.
Konsultatsioonid pakume ainult G2. ja G3.klasside õpilastele HEVKO juhtimisel.
 
 
  
Info klassijuhatajalt.
Info: Svetlana Shmigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 

Koolikorraldus 15.03.2021-19.03.2021:

 • 1.-4.klassid e-õppe ja kontakttegevus koolis. PPR töötab ainult hommikul. Kontakttegevus kohaldatakse ainult erandjuhtudel.
 • 5., ja G3.klassid e-õppe, konsultatsioonid koolis HEVKO kutsel.
 • 6.-9. ja G1,G2.klassid e-õppe vastavalt tavalise tunniplaanile.

Kui juhtub nii, et mõni klass peab jääma eneseisolatsiooni, siis päevakava võib muutuda.

Info klassijuhatajalt.

Info: Svetlana Shmigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

26.03.2020 toimus e-õppenõukogu koosolek. Otsused:

 • Igal esmaspäeval terve kool alustab õpinguid kell 9.30 TKVG hümni ühislaulmisega Google Meet vahendusel.
 • Kuni 03.04.2020 peavad toimima klassijuhataja kohtumine lapsevanematega Google Meet vahendusel.
 • 1.04.2020 koolis toimub perepäev ja õpikute ning töövihikute remont, algklasside õpilased (kuni 6.klass) joonistavad oma klassipere paberile.
 • 9. ja 12.klassides jätkub online konsultatsiooni lõpueksamite eetvalmistamiseks.

Lisainfo: Sergei Teplov See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Уважаемые учащиеся, родители и работники школы!


Школьные медсестры предлагают вам возможность телефонной консультации по вопросам, связанным с коронавирусом COVID-19. В настоящее время кроме коронавирусной инфекции распространены также вирусы гриппа, парагриппа и другие респираторные вирусы, вызывающие острые воспалительные заболевания дыхательных путей. В связи с большим количеством звонков номер вашего семейного врача или инфотелефон семейных врачей 1220 может быть занят. Если вы не сможете дозвониться к семейному врачу, можете смело звонить нам. Имея медицинское образование, постараемся ответить на ваши вопросы, дать советы с целью помочь разрешить данный вопрос, а также дать рекомендации по защите здоровья и предотвращению распространения инфекции.
Поможем друг другу!


Ждём вашего звонка по рабочим дням с 9.00 до 16.00
медсестра Лидия Григориева 56200144,
медсестра Татьяна Есина 56256602

SA Tallinna Koolitervishoid

tervishoid

19.03.2020 toimus e-õppenõukogu. Otsused:

 1. Hindamine toimub jätkuvalt TKVG õppekava järgi.
 2. Alates 23.03.2020 7.- 12. klassides õpetamine toimub mooduli meetodi järgi, v.a. vene keel, eesti keel, inglise keel, matemaatika
 3. Alates 23.03.2020 iga õpetaja planeerib ja viib läbi videokonsultatsioon õpilastele, päevakava koostab õppealajuhataja.
 4. Alates 20.03.2020 oskusainete ainekoondise õpetajad korraldavad kehalise kasvatuse või muusika videotunnid igapäev kell 11.00
 5. Alates 23.03.2020 algkoolis taastatakse e-tunnid oskusainetes.
 6. Õpilased, kellel ei ole arvuti kodus, võivad rentida arvutid koolis, vastava avalduse edastatakse klassijuhatajale.

16.03.2020 kell 8.15 kõikidele klassidele avatakse Google lehed, mille kaudu õpilastele edatatakse igapäevased ülesanded.

Põhikooli klassides tagasiside õpilastelt peab tulema hiljemalt 20.00

Gümnaasiumi klassides tagasiside õpilastelt peab tulema hiljemalt 21.00

Info lapsevanematele edastatakse e-kooli kaudu.

 

Info e-koduõppe korraldamise kohta telefonil 6606546 või koolijuhtikonnal (vt kontaktid).

IT-abi tööpäeviti kell 9.00-13.00 telefonil 6191606

Phühholoogiline abi tööpäeviti kell 10.00-15.00 telefonil 5585876 või 5514575

 

Vabariigi valitsuskomisjoni korraldusel on välja kuulutatud riigis eriolukord ja alates 16.03.2020 koolis toimub e-koduõppe.

Õpetajate konsultatsioonid toimuvad online Google meet vahendusel tööpäevadel 9.00-12.00 ja 16.00-19.00.

 

Info: Sergei Teplov See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Taotluse elukohajärgse kooli määramiseks saab esitada 1. - 15. märtsini.

Taotluse esitamine on vajalik eelkõige perele, kuna see annab olulist teavet õppekeele valikust ja õdede-vendade õppimisest samas koolis. Samuti on vanemal võimalus avaldada soovi kooli valikul, mida võimalusel arvestatakse.

Taotluse võib esitada: eKooli kaudu või Tallinna Haridusametis (Estonia pst 5a, III korrus) E-N: 08.15-17.00, R: 08.15-15.45)

Hiljemalt 20. mail teavitab Tallinna Haridusamet lapsevanemaid elukohajärgsest koolist eKooli kaudu e-posti aadressil (kui taotlus on esitatud eKooli kaudu) või lapse rahvastikuregistri järgsel aadressil (kui taotlus on esitatud paberil).

Hiljemalt 10. juuniks tuleb lapsevanemal koolile teatada, kas laps hakkab seal õppima või mitte. Kinnitamata koolikohad jäävad vabaks.

Koolil on õigus vabaks jäänud õppekohad komplekteerida kooli vastuvõtu tingimuste ja korra järgi alates 11. juunist. 

13.märtsil 2019 toimub Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis kolme partnerkooli kohtumine projekti "Eesti keel selgeks" raames.

Teemaks on “Erinevad meetodid ja võtted eesti keele õpetamisel”.

Päevakava
Eesti keele tundide külastamine:

 • 8a klass - Rita Sirel;
 • 9b klass - Ines Piibeleht, Pirgita-Maarja Hallas;
 • 9b klass - Monica Mölder.

Töötoad: kogemuste jagamine õpetajalt-õpetajale.

 • TKVG - õpetajad: Külli Kuri, Kai Tiislär - "Erinevad meetodid ja võtted eesti keele õpetamisel";
 • Lasnamäe Gümnaasium - õpetajad: Alvina Tatarintseva, Tea Talv -"Sõnavara rikastamise võimalusi Lasnamäe Gümnaasiumi kogemuse põhjal";
 • Lasnamäe Gümnaasium - õpetaja: Svetlana Udras - "MÕKi rakendamine Lasnamäe Gümnaasiumi näitel";
 • Linnamäe Vene Lütseum - õpetajad: Marina Kaleininkene, Natali Nilender -" "E- nagu Eesti" M.Pesti õpiku kasutamine keeletundides".

TKVG 12.02.2019 otsuse kohaselt muudetakse TKVG kodukord alates 11.03.209

Mobiiltelefonid ja muud elektroonilised vahendid peavad olema tundide ajal välja lülitatud või seadistatud hääletule režiimile ja asuma koolikotis või selleks ette nähtud kohas klassiruumis. Nimetatud vahendeid võib kasutada aineõpetaja nõusolekul või korraldusel. Vastasel juhul on õpetajal õigus need hoiule võtta ja õpilasel kohustus hoiule anda. Hoiule võetud asjad hoiustatakse kooli direktori juures, kust need saab kätte õpilane või õpilase seaduslik esindaja (PGS § 58 lg 3 p 6).

Õpilane kasutab nutiseadmeid vahetundides sihipäraselt teiste privaatsust arvestades.

Vahetusjalatseid hoitakse garderoobis jalatsikotis klassile määratud riiulil. Jalatsikotile peab olema loetavalt kirjutatud õpilase ees- ja perekonnanimi.

Kooli ruumidesse jäetud riietusesemed leiavad koha leiukastides, kust need iga poolaasta lõpus minema viiakse.

Решением попечительского совета ТКРГ от 12.02.2019 в правила внутреннего распорядка школы вносятся следующие дополнения, действительны с 11.03.2019

Мобильные телефоны и другие электронные средства должны быть на время урока выключены или переведены в беззвучный режим, находиться в школьной сумке или в отведенном для этого месте в классе. Перечисленные средства возможно использовать только по разрешению или распоряжению учителя. В противном случае у учителя есть право взять их на хранение и ученик обязан отдать их учителю. Взятые на хранение средства передаются директору и ученик или его юридические представители могут получить их обратно у директора (PGS § 58 lg 3 p 6).

Ученик использует мобильные телефоны и электронные гаджеты на переменах только в учебных целях, учитывая право на приватность других людей.

Сменная обувь хранится в гардеробе в мешках для сменной обуви на указанной классу вешалке. Мешок для обуви должен быть подписан "Имя и фамилия ученика" разборчивым почерком.

Оставленные в школе предметы одежды складываются в ящик для находок, который опустошается в конце каждого полугодия

 

С 30 марта по 4 апреля 2014 проходит заключительный семинар проекта "European History" по программе Comenius в Дувре, Великобритания.

От нашей школы в семинаре принимают участие 6 учеников 10-11 классов и 4 учителя.

На семинаре будут подведены итоги совместной работы за 2012-2014 годы между школами из Эстонии, Великобритании, Болгарии, Италии, Чехии,Португалии и Испании.

За два года более 35 учеников нашей школы и 12 учителей посетили страны-участницы проекта и в 2013 году наша школа принимала 45 учеников и 12 учителей из других стран.

Руководитель проекта: Алина Игоревна Сихт See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

Eksam Toimumise aeg Eksami alguse aeg Ruum Õpilaste arv Komisjooni esimees Komisjooni liikmed

Inglise keel võõrkeelena

8.05.2010

09.00

207

4

Svetlana Šmigol

Ljudmilla Šein, Ella Karapetjan

Geograafia

14.05.2010

09.00

205

6

Svetlana Šmigol

Nelli Ignatovets

Matemaatika

14.05.201

09.00

205

3

Svetlana Šmigol

Svetlana Velikanova

Füüsika

14.05.2010

09.00

205

2

Svetlana Šmigol

Jelena Guljajeva

Saksa keel

14.05.2010

09.00

204

2

Jevgenija Gritsai

Julia Bondar

Prantsuse keel

14.05.2010

09.00

206

1

Alina Siht

Jelena Zavora

Kunst

20.05.2010

09.00

205

22

Svetlana Šmigol

Irina Tšistjakova

Ajalugu

7.06.2010

09.00

204

6

Svetlana Šmigol

Maksim Mandrikov, Larissa Šiškevitš

Kirjandus

7.06.2010

09.00

205

13

Sergei Teplov

Inna Kauts, Svetlana Roštšina, Ljudmilla Alektorova