31. mail, rahvusvahelise lastekaitsepäeva eel, toimub praegustele 12. klassi õpilastele viimane koolikell. See toimub Lahemaa rahvuspargis Tsitre külas. Seal, Kolga lahe kaldal, toimub mitteametlikus õhkkonnas piknik gümnaasiumi õpetajatele, 12. klassi õpilastele ja nende aktiivsetele vanematele. 11. klassi õpilased on meie lõpetajatele ette valmistanud programmi, mis sisaldab lõbusaid viktoriine, erinevaid keerulisi ja loomingulisi ülesandeid ning katsumuste rada. Elu toob koolielu uusi ideid, vanade traditsioonide asemele tulevad uued, ajakohasemad ja demokraatlikumad. Viimane koolikell uues formaadis on muutunud heaks koolitraditsiooniks!

FLL.JrSel aastal toimus meie koolis särav ja unustamatu FLL Jr. festival, mis ühendas algklasside õpilasi ja ka kõige nooremaid osalejaid lasteaiast. Festival toimus 15. ja 17. mail ning sellest sai tõeline teaduse, loovuse ja sõpruse pidu, mis kestis mitu päeva ja jättis palju eredaid muljeid.

15. mai: Noored insenerid ja lasteaed

Festivali esimene päev, 15. mai, oli eriti tähtis, sest esimest korda osalesid konkursil kõige väiksemad 1.-2. klasside õpilased ja lapsed lasteaiast. Juba hommikust alates täitus koolisaal rõõmsa sumina ja elevusega. Kõik meeskonnad valmistusid hoolega, et näidata oma uskumatuid projekte, mille kallal nad viimastel nädalatel töötasid.

Konkursialal valitses koostöö ja vastastikuse abistamise õhkkond. Lapsed mitte ainult ei demonstreerinud oma projekte, vaid jagasid ka üksteisega ideid ja inspiratsiooni. Korraldati näitus, kus sai näha erinevaid LEGO klotsidest loodud mudeleid, alates lihtsatest kuni keerukate mehhanismideni, mis kehastasid hämmastavaid insenerilahendusi.

Pärast ametlikku osa algas meelelahutusprogramm. Osalejad tantsisid rõõmuga hoogsa muusika saatel ja mõned isegi laulsid oma lemmiklaule, muutes konkursi tõeliseks talendifestivaliks.

See päev jääb kõigile kauaks meelde. See näitas, et isegi kõige väiksemad lapsed on võimelised suurteks tegudeks, kui nad töötavad koos ja toetavad üksteist.

17. mai: Festivali lõpetamine ja külalised Avatud Koolist

Festivali lõpetamispäev, 17. mai, oli sama põnev ja tähtis. Täna astusid lavale 3.-4. klasside õpilased, kes uhkusega demonstreerisid oma projekte ja oskusi. Päeva eriliseks kaunistuseks oli osalejate kohalolek Avatud Koolist. Meie õpilased jagasid entusiasmiga oma teadmisi ja saavutusi, pidades esitlusi ja selgitades oma mudelite tööd.

Kõik külalised olid muljet avaldanud meie laste loovusest ja tehnilistest oskustest. Pärast ametlikku osa, nagu ka esimesel päeval, korraldati meelelahutusprogramm. Tantsud, laulud ja sõbralikud vestlused lõpetasid selle imelise päeva positiivse noodiga.

 Festivali kokkuvõte

Meie koolis 15. ja 17. mail toimunud FLL Jr. festival näitas, kui tähtis on töötada koos, jagada ideid ja saada inspiratsiooni üksteise saavutustest. Täname kõiki osalejaid, lapsevanemaid, õpetajaid ja külalisi aktiivse osavõtu ja toetuse eest! Need päevad jäävad meile meelde kui tõelise meeskonnavaimu, loovuse ja teadmiste poole püüdlemise näide. Ootame põnevusega uusi kohtumisi ja uusi võite tulevikus!

2024 05 Robakov
Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Dmitri Rõbakov pälvis Tallinna teenetemärgi pikaajalise pedagoogilise tegevuse ja ühiskondliku töö eest.

Dmitri Rõbakov on innovaatiline ja ühiskondlikult aktiivne õpetaja, kes on ligi 20-aastase pedagoogitöö vältel andnud suure panuse Tallinna haridusellu nii tuhandete õpilaste õpetamise kui ka metoodiliste materjalide väljatöötamise ja kolleegide koolitamise teel. Viimase tegevuse fookuses on ajaloo õpetamine eesti keeles, lõimitud aine- ja keeleõppe formaadis, samuti uuenduslike õppemeetodite rakendamine. Juba aastaid õpetab Rõbakov muukeelseid lapsi eesti keeles, kuid motiveerib õpilasi tutvuma lisamaterjalidega ka teistes keeltes. Samal ajal püüab ta alati õpet mitmekesistada lisategevustega, s.o koolituste, näituste, loengute või muu hariva tegevusega, sh õppekäikudega Eestis ja välismaal.

Dmitri Rõbakov pöörab erilist tähelepanu õpilaste üldpädevuste kujundamisele. Väga oluliseks peab ta praeguses keerulises julgeolekuolukorras arendada õpilaste kriitilist mõtlemist ja oskust tuvastada valeinfot, mis omakorda aitab koolilastel paremini lõimuda Eesti info- ja väärtusruumi.

Dmitri Rõbakov on olnud aktiivne mitme ühiskondliku organisatsiooni töös (Eesti Koostöökogu, Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetuse Õpetajate Selts, SA Eesti Inimõiguste Keskus) ning olnud kõneisik meedias, kommenteerides sageli koolihariduse, integratsiooni ja ajalootõlgendustega seotud küsimusi nii eesti kui ka vene keeles.

Meil on uhke, et sellised õpetajad õpetavad õpilasi just meie Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis!

16.05.2024 TKVG Juhkentali maja külastavad koolijuhid ja  õpetajad Indiast

Lahtised tunnid annavad:
 • Hanna Ossipenko, 8a.klass, Technology., Microbit
 • Oleksandra Leshchenko, 5с.klass, Technology in english
 • Julia Konieva, 9d.klass, Estonian art
 • Natalja Artamonova, 6d.klass, Math with technology
 • Anna Arsenina, 7a.klass, Art and technology
 • Oleksandra Leshcehko, 8b.klass, Artificial Intelligence
 • Alina Neila, 8b.klass, Technology in english
Toimub G1.klasside õpilaste uurimistööde eelkaitsmised inglise keeles:
 • Viktor Kovõlin, Aleksander Kaulin "Developing a Chatbot to Assist Architects and Streamline Their Professional Tasks"
 • Viktorija Stadnitchenko "Parametric Image Creation in the Style of Escher Using the Desmos Online Graphing Calculator"
 • Diana Garlukovitš "Artificial Languages as a Tool for Creative Self-Expression: Linguistic and Psychological Aspects"
 • Anton Denisov, Mihhail Lutsiv "Parametric Image Creation using Desmos Online Graphing Calculator"
Info: Ljudmilla Rozdestvenskaja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 

10. mail toimus Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis kauaoodatud Scratch'i programmeerimise olümpiaadi finaal. Tallinna Nutikuu raames toimunud üritus tõi kokku noori tehnoloogiahuvilisi, kes olid valmis demonstreerima oma oskusi ja teadmisi. Võistlusest võttis osa kokku 220 õpilast 11 Tallinna koolist, millest finaali osalemiskutse sai 18 õpilast 7 erinevast koolist. Noortel programmeerijatel tuli ettenähtud aja jooksul luua oma projekt teemal "Olümpiamängud". Finalistid näitasid oma loovust ja programmeerimisoskusi esitades oma loomingulisi lahendusi. Kõik tööd olid väga huvitavad ja parimate valimine polnud lihtne, kuid žürii otsuse kohaselt jagunesid kohad järgmiselt:2024 05 10 scratch

II kooliaste:

 • I koht - Lev Shmelkov, 4.kl (TKVG)
 • II koht - Maria Eomois, 6.kl (Vanalinna Hariduskolleegium)
 • III koht - Leonid Tšerentsov, 4.kl (ITkool)
 • III koht - Danylo Kiba, 3.kl (ITkool) 

III kooliaste:

 • I koht - Anton Iaroshevich, 7.kl (TKVG)
 • II koht - Mariia Valentei, 9.kl (TKVG)
 • III koht - Alexander Kondra, 9.kl (TKVG)

Esikolmikusse jõudnud õpilased said kingiks micro:biti stardikomplekti. Miсro:bit on väike programmeeritav mikrokontroller, mis on mõeldud õppimiseks ja loominguliste projektide loomiseks ning seda saab kasutada koos Scratch visuaalse programmeerimise keskkonnaga. Loodame, et see võimaldab õpilastel seostada programmeerimist reaalse maailmaga, luues praktilisi lahendusi ning süvendada oma teadmisi.

Kingituseta ei jäänud ka ülejäänud osalejad. Sel ajal, kui žürii pidas nõu, korraldati osalejatele töötuba, mille raames valmistas igaüks endale väikese suveniiri: rinnamärgi, mille peal on kujutatud programmi Scratch sümbol - oranž kass.

Täname Tallinna Haridusametit, kes toetas olümpiaadi auhindadega.  Konkursil osalemine pakkus õpilastele positiivse ja rikastava õpikogemuse. Usume, et see võistlus saab iga-aastaseks traditsiooniks meelitades aina rohkem uusi osalejaid erinevatest koolidest.

Info: Julia Ratšinskaja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  

2024 05 10 emadepaev

 Armsad emad ja vanaemad!

Olete oodatud Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi

Emadepäeva kontserdile

     10. mail kell 13.00 Lenderi maja aulasse.

 

Põhikooli lõpuaktused toimuvad 20.06.2024 Lenderi maja aulas.

 • 12.00 - 9d.,9e. klassid
 • 14.00 - 9a.,9b.,9c. klassid

TKVG 98.lennu lõpuaktus toimub 20.06.2024 kell 16.00 Lenderi maja aulas.

Kõikidest aktustest kooli televisioon teeb otseülekanne, mida saab jälgida meie välisveebis TKVG Youtube'i kanalis.

Aktusega seonduva info saavad lõpetajad klassijuhatajalt.

Info: Viktoria Bespalova See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

water is life29.05-02.06 osalevad meie kooli õpilased ja õpetajad rahvusvahelise Erasmus+ projekti “Water is life” viiendal kohtumisel Hispaanias, Barcelonas. Kohtumise käigul kooli õpilased jätkuvad uute faktide õppimist vee ja selle tähtsuse kohta. 7. ja 8. klassi õpilased saavad teada, kuidas meie projekti partnerid hoolivad keskkonna eest, külastavad muuseume ja veepuhastusjaama, kus nad näevad oma silmaga, kuidas puhastatakse musta vett, milliseid tehnoloogiaid selleks kasutatakse ja kuidas puhas vesi jõuab tagasi loodusesse.

Projektis osalevad õpilased ja õpetajad Hollandist, Türgist, Itaaliast, Hispaaniast, Kreekast, Poolast ja Eestist.

Lisainfo: Anne-Liisa Antsma See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Learn and participate logo21.05 - 26.05 toimub Türgis Ünye linnas rahvusvahelise projekti Erasmus + “Learn and participate” raames viimane kohtumine. Meil oli hea meel projektis osaleda koos partneritega Sloveeniast, Türgist, Hispaaniast, Rootsist ja Ungarist. “Learn and participate” projekt oli meie esimene projekt, kus osalesid põhikooli õpilased (6.-8. klassi õpilased). Esimene kogemus oli väga soosiv ja positiivne: projekti käigus saime sõpradeks, õpilased said palju teada teiste maade kultuurist, suhtlesid inglise keeles, külastasid paljusid muuseume, vaatamisväärsusi ja erinevaid meistriklasse.

Aitäh soojade kohtumiste, õhkkonna ja huvi eest. Meil on hea meel näha meie koolis taas oma sõpru teistest riikidest.

2023IMOlogoHTKVG õpilane Aleksander Karpov liitus meeskonnaga, kes esindab Eestit rahvusvahelisel matemaatikaolümpiaadil 6.-13.juulil Chibas (Jaapan)

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium on pälvinud "Euroopa Parlamendi partnerkooli" auväärse staatuse!

partnerkool

We are hiringTallinna Kesklinna Vene Gümnaasium on hea mainega kool, kuhu lapsevanemad soovivad oma lapsi õppima panna. Koolis väärtustatakse õppimist ning sellele on suunatud kogu personali tähelepanu.
Koolis arvestatakse iga noore vajadusi ja huve ning tagatakse igale õpilasele innovaatilises õpikeskkonnas laialdased võimalused igakülgseks arenguks. Kooli eripäraks võib pidada aktiivset infotehnoloogia ja MÕK kasutamist õppeprotsessis.
 
Töö kirjeldus

Ootame oma kollektiivi  ja pakume täiskoormusega tööd alates 28.08.2023.

 • eesti keele õpetajale,
 • klassiõpetajale,
 • inglise keele õpetajale,
 • muusikaõpetajale,
 • koolipsühholoogile.

Ootused kandidaadile

Nõuetele vastav kvalifikatsioon, eesti keele C1-tase ja töötamise kogemus koolis.

Kool pakub

Pakume kaasaegset töökeskkonda ja sõbralikku kollektiivi.

Kandedeerimine toimub CV Keskuse cvkeskus.ee keskkonda kaudu, küsimustega pöörduge Maarika Saali poole tel 6606546 või e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Nutikuu raames 27. aprillil toimus pedagoogiline hackathon ''Tuleviku tund: Aprill- südamekuu " Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis.

Üritusel osales 97 õpetajat 15 haridusasutusest, sealhulgas mitte ainult Tallinnast, vaid ka Rakverest ja Ida-Virumaalt.
Valmistati ette 7 erinevat tööruumi, millest 4 olid TKVG poolt juhitud, neist üks koostöös Tallinna Liikuri Lasteaiaga ja ülejäänud 3 olid partnerkoolide juhitud.
Pedagoogilise hackathoni "Tuleviku tund" raames saavutati palju olulisi tulemusi. Ürituse eesmärk - integreeritud tundide loomine, kasutades STEAM-metoodikat või keelekümblust - oli edukalt saavutatud. Esitleti 10 uut loomingulist ja pedagoogilist ideed, mida saab meie kooli haridusprotsessis rakendada.
Hackathoni osalejad suutsid arendada ka oma meeskonnatöö, suhtlemis-, esitlus- ja digitaalsete oskusi. Pedagoogid ühinesid autoriliitudeks, mis soodustas kogemuste vahetamist ja uute projektide loomist.

Sündmuse käigus said osalejad uusi teadmisi tehnoloogiate, tarkvara ja seadmete kohta, mis aitab neil tulevikus tõhusamalt õpetada. Kõik see võimaldab järeldada, et pedagoogiline hackathon "Tuleviku tund" oli kasulik ja produktiivne sündmus, mis aitas arendada osalejate loovust ja professionaalsust.

Hackathonil tutvusid õpetajad Steam-projektidega, mida saab koolis rakendada. Samuti said nad võimaluse tutvuda keskkonnaga Desmos, mis võimaldab luua interaktiivseid õppetunde ja ülesandeid õpilastele. Pedagoogilisel hackathonil proovisid osalejad ka luua õppetundi, kasutades tehisintellekti, mis on uus ja perspektiivikas tehnoloogia hariduses.

Üheks huvitavamaks hetkeks hackathonil oli uute keelekümblusrobotite tutvustamine, mida juba kasutatakse lasteaedades. Õpetajad said näha, kuidas need robotid võivad aidata lastel uusi keeli õppida ja parandada õppekvaliteeti.

Õpetajate meeskonnad töötasid hackathoni käigus terve päeva, et luua õppetunde erinevate tehnoloogiate ja vahenditega. Iga meeskond esitles oma projekti hackathoni finaaletapil, kus jagati oma ideid ja töö tulemusi. Hackathoni tulemusena valmisid unikaalsed ja huvitavad õppetunnid, mida õpetajad saavad kasutada oma igapäevatöös.

Seega sai TKVG kooli pedagoogiline hackathon suurepärase võimaluseks õpetajatele tutvuda uute tehnoloogiate ja ideedega, samuti kogemuste ja teadmiste vahetamiseks osalejate vahel. Täname korraldajaid selle ürituse korraldamise eest ja loodame sarnaste ürituste korraldamist tulevikus!


Fotogalerii

updated traditional arts23.05-27.05 toimub Erasmus+ projekti “Güncellenen Geleneksel Sanatlar (Updated Traditional Arts)” neljas kohtumine millest võtavad osa Eesti, Türgi, Hispaania, Poola, Itaalia ja Portugal.

Meie gümnasistid lähevad Poolasse, Sanok linna. Kohtumise käigus tutvuvad projektis osalejad riigi kultuuri ja traditsioonidega, tutvuvad osalevate riikide rahvustantsudega ning proovivad end tantsijana.

 

Lisainfo: Anne-Liisa Antsma See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tallinna Kesklinna Vene Gümnmaasium otsib oma meeskonda:We are hiring

 • kehalise kasvatuse õpetajat;
 • inglise keele õpetajat;
 • eesti keele teise keele õpetajat.

Pakume alates 01.09.2022 täiskoomusega tööd nii põhikooli- kui gümnaasiumiklassides. Kui Sul on antud ametikoha kvalifikatsiooninõuetele vastav diplom ja eesti keele C1-taseme tunnistus või Sinu emakeel on eesti keel, siis oled väga meile oodatud. Anna palun oma soovist teada ja saada avaldus, CV ja kvalifikatsiooni tõendava dokumendi koopia e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vastuvõtt 2022/2023. õppeaastaks vabadele õpilaskohtadele toimub:

 • 1.klass - 14.06.2022 kell 10.00
 • 2.-6.klassid - 15.06.2022 kell 10.00
 • 7.-9. ja 11.klassid - 16.06.2022 kell 10.00

Lisainfo: Inge Tiits 6191601 или See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

15.05 - 21.05 toimub Erasmus + projekti “Migration Challenge Europe” raames viies ja viimane kohtumine. Meie õpilased sõidavad Itaaliasse, Rosarno linna. Projekti eesmärk on arendada sotsiaalseid oskusi nagu vastutustundlikkus ja tolerantsus; suurendada õpilaste kodanikuaktiivsust ja vabatahtlikku tegevust; aidata sisserändajatel ja pagulastel ehitada üles rahulik elu; ning stereotüüpide eiramine.

Kohtumine toimub  ISTITUTO D'ISTRUZIONE SUPERIORE "R. PIRIA lütseumis. Kohtumises kohtuvad õpilased  Eestist, Itaaliast, Portugalist, Türgist, ja Leedust.

 

Lisainfo: Anne-Liisa Antsma See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Learn and participate logo14.05 - 21.05 toimub Hispaanias Mairena del Aljarafes rahvusvahelise projekti Erasmus + “Learn and participate” kolmas kohtumine. Projektis osalevad õpilased Sloveeniast, Türgist, Hispaaniast, Rootsist ja Ungarist. Meie kool saadab esimest korda põhikooli õpilasi (6. klass) välislähetusse. Kohtumise käigus tutvuvad projektis osalejad riigi kultuuri ja traditsioonidega, osalevad arvukates töötubades ja teevad lühietenduse inglise keeles. Avame oma kooli õpilastele uusi võimalusi.

Lisainfo: Anne-Liisa Antsma See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Multiculturality diversity integration09.05.2022 - 13.05.2022 toimub meie koolis kolmas ​​kohtumine rahvusvahelise projekti Erasmus + “Multiculturality, diversity, integration - equal opportunities for everyone” raames. Meil on hea meel näha meie koolis külalisi Türgist, Itaaliast, Rumeeniast, Põhja Makedooniast  ja Saksamaalt.  

Meie gümnaasiumi õpetajad ja õpilased tutvustavad Eesti kultuuri ja traditsioonid, korraldavad erinevad ekskursioonid ning viivad läbi mitmed töötubasid. Nädala jooksul projekti-osalejad integratsioonist ja jagavad oma kogemusi oma kogukonnas. Kohtumise põhieesmärk on pidada arutelusid Euroopa demokraatlike väärtuste ja inimõiguste üle.

Ootame väga meie külalisi ja loodame, et kõik osalejad saavad palju positiivseid emotsioone, unustamatuid muljeid ning väärtuslikke teadmisi.

 

Lisainfo: Anne-Liisa Antsma See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lastekaitsepäeva tähistatakse Eestis 1 juunil.
Lastekaitsepäeva eesmärk on juhtida tähelepanu laste heaolule ja õigustele ning lastekaitse tähtsusele. Sel päeval toimuvad ka mitmesugused lasteüritused.
Arvatavasti toimus esimene lastekaitsepäev üldse 20. aprillil 1920 Türgis. Kuigi mitmed riigid tähistavad lastekaitsepäeva erinevatel aegadel, on Eestis kinni peetud 1. juuni tavast, mis on pärit Ameerikast. Nimelt kutsus Hiina konsul 1925. aastal San Franciscos traditsioonilise Hiina Draakonifestivali tähistamiseks kokku Hiina lapsed, kellel polnud vanemaid. Sealt saigi alguse traditsioon tähistada lastekaitsepäeva igal aastal juunikuu esimesel päeval.

Lastekaitsepäeval teeb Tallinn kingituse kõige väiksematele SIIT

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium  korraldab 11.juunil 2021 traditsiooniliselt õppeaasta lõpul direktori vastuvõtu kooli parimatele õpilastele, nende vanematele ning õpetajatele ja töötajatele.

Täname kõiki õpilasi, nende vanemaid, õpetajaid, koostööpartnereid hea töö eest keerulisel õppeaastal!

 

Lisainfo: Viktoria Bespalova See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

2020/2021.a on Tallinnas kuulutatud klassijuhataja aastaks, et tõstasenisest rohkem esile klasiijuhataja ametit.

Tallinna Haridusamet tunnustab kuu klassijuhatajat. Kuu klassijuhataja valimise eesmärk on tunnustada särasilmseid, pädevaid ja Tallinna haridusstrateegia põhiväärtusi (VAU) kandvaid klassijuhatajaid.

Iga Tallinna kool igakuiselt esitab Tallinna kuu klassijuhataja konkursile üks kandidaat. 

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium esitab konkursile:

 • Klassijuhataja Oktoober 2020 on Anna-Liisa Antsma
 • Klassijuhataja November 2020 on Natalja Votina
 • Klassijuhataja Detsember 2020 on Larissa Repihha
 • Klassijuhataja Jaanuar 2021 on Valeria Land
 • Klassijuhataja Veebruar 2021 on Inna Kauts
 • Klassijuhataja Märts 2021 on Olga Makarova
 • Klassijuhataja Aprill 2021 on Vitalina Protsenko
 • Klasijuhataja Mai 2021 on Darja Povalihhina

Info: Viktoria Bespalova See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

25.05.2021 õppetöö toimub järgmiselt:

 • 1.-4.klassid - e-õppe päev teemal: Astrid Lindgren "Karlsson katuselt"
 • 5.-8.klassid ja G1.-G3. klassid - spordipäev Pirital
 • 6.klassid - tasemetöö eesti keeles A.2.
 • 7.-9.klassid - lõpueksam eesti keeles B.1.

Õppekäigud:

 • 5b. ja 7c.klassid - haridusprogrammid Põllumajandusmuuseumis, Ülenurme, Tartumaa

Info: tel 6191601 või 6606546

21.05.2021 õppetöö toimub järgmiselt:

 • 1.-4.klassid õppetöö toimub Juhkentali majas
 • 5.-8.klassid ja G1. klassid - e-õppe päev teemal: Astrid Lindgren "Karlsson katuselt"
 • 7.-9.klassid - proovieksam eesti keeles B.1
 • G2.klassid - Riigikaitse laager (kuni 23.05.2021)
 • G3.klassid - riigieksam matemaatikas

 Õppekäigud:

 • 7e.ja 7d.klassid - haridusprogramm Lennusadamas "Elu Läänemeeres"
 • 5e. ja 7b.klassid - haridusprogrammid Põllumajandusmuuseumis, Ülenurme, Tartumaa

 Info: tel 6191601 või 6606546

 

07.05.2021 algklassid õpivad Juhkentali majas.

Terve päeva jooksul toimuvad projekti "Kevadrõõm" üritused, mis toetab Lastekaitse Liidu programm "Kiusamisest vabaks". Programmi maskkott Sõber Karu selgitab õpilastele, et kiusamine on grupinähtus, mitte ohvri isiklike omaduste või välimusega seotud probleem ning rollid jaotuvad tervele grupile, mitte üksnes ohvrile ja kiusajale. See saab toimuda ainult siis, kui pealtvaatajad toimuva otseselt või kaudselt heaks kiidavad ja sellele ei reageeri.

Maskott Sõber Karu külastab igat I kooliastme klassi, et tuletada meelde lastele programmi nelja põhiväärtust: hoolivus, austus, sallivus ja julgus. Iga I kooliastme klassijuhataja saab täiendava metoodilise õppematerjali komplekti, et veelgi rohkem tegeleda kiusamise ennetamisega ja arendada lastes sotsiaalseid oskusi, näiteks: kaitsta ennast ja klassikaaslast kiusamise eest ning vajadusel paluda abi.

1-te klasside õpilastele toimuvad raamatukogutunnid.

Õpilased saavad palju huvitavat teada kooli raamatukogu tööst, raamatute fondist, sellest, kellele kuuluvad kooli raamatukogus olevad raamatud, kuidas saada lugejaks, kuidas raamatukogu raamatuid kasutada, tuletavad meelde tähestiku, muutuvad hetkeks muinasjututegelasteks ning neil tekib soov raamatukokku tagasi tulla!

4-te klasside õpilastele toimub õppekäik Eesti Põllumajandusmuuseumisse Ülenurmel.

Muuseumitunnis jälgivad õpilased rahvustoidu valmimise protsessi viljaterast rukkileivani.Tunnis tehakse üheskoos läbi leiva valmimiseks olulised etapid: proovitakse esivanemate kombel kootidega vilja peksmist ning selle tuulamist, jahvatatakse erinevate tööriistadega jahu ning õpitakse leivataigna tegemist.

Info: Viktoria Bespalova See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Koolikorraldus 18.05-09.06.2020

1.-4.klassid

 • 18.05-29.05.2020 distantsõpe
 • 01.06-05.06.2020 projektipõhine õpe Daniel Defoe "Robinson Crusoe"
 • 08.06-09.06.2020 klassijuhataja tunnid

5.-8.klassid ja 10.-11.klassid

 • 18.05-05.06.2020 projektipõhine õpe Daniel Defoe "Robinson Crusoe"
 • 08.06.-09.06 klassijuhataja tunnid

9.klassid ja 12.klassid

 • 18.05-05.06.2020 kontaktõpe rühmades
 • 08.06.-09.06.2020 klassijuhataja tunnid

Info: Svetlana Šmigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

07.05.2020 toimus TKVG abiturientidel 2020 lapsepõlvepäev.

Lapsed said lolli mängida, tited olla ja hullata. Õpilased said veel kord kinnitust, et nendel on still maailma lahedaimad klassikaaslased. 

2019/2020. õppeaasta lõpueksamite toimumise ajad:

Gümnaasium

Abituriendid, kes on tänavu eksamitele registreerinud, saavad soovi korral sooritada eesti keele teise keelena riigieksami, matemaatika riigieksami ning ühe rahvusvaheliselt tunnustatud võõrkeeleeksami.

Kohustuslik on koolieksam

Koolieksam (vene keel) online - 15.mai 2020

Riigieksamid:

Eesti keel teise keelena (kirjalik) – 1. juuni 2020

Eesti keel teise keelena (suuline) – 1.-3. juuni 2020

Matemaatika (kirjalik) – 5. juuni 2020

Rahvusvaheliselt tunnustatud võõrkeeleksamid toimuvad järgmiselt:

Saksa keel Goethe-Zertifikat B1- ja B2-tase – kirjalik ja suuline osa 08.-11. juuni 2020.

Inglise keel Cambridge Assessment English C1 Advanced 12.-22. juuni (kirjalik eksam 20. juuni 2020).

Põhikool

Riiklikke põhikooli lõpueksameid 2019/2020. õppeaastal ei toimu. Õplastele, kes soovivad keeletaseme saamiseks sooritada eesti keele kui teise keele eksami, võimaldatakse seda teha.

Põhikooli eesti keel teise keelena eksam toimub 8.-10. juunil. Kirjalik osa on 8. juunil.

Lisainfo: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium on kuni 17.05.2020 distantsõppel.

Distantsõppe korraldamise info on jagatud läbi TKVG õpilaste listide ja eKooli kaudu.

Palume jälgida e-kanaleid igapäevaselt.

Info: Helen Vanganen See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lugupeetud lapsevanemad!

Uute 1. klasside lastevanemate koosolek toimub 18.06 kell 17.00. Koosolek toimub Lenderi õppehoones aadressil Kreutzwaldi 25.

 Info: Elen Vaino See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Klassijuhatajad ja õppesuunad 2019-2020 õppeaastaks:

1a klass (30 õpilast) - Natalja Gapi (inglise keel, robootika)

1b klass (30 õpilast) - Anne-Liisa Antsmaa (inglise keel, robootika, mikroelektroonika)

1c klass (30 õpilast) - Inna Goševa (inglise keel, robootika)

1d klass (30 õpilast)  - Jelena Budarina (eesti keel, robootika, mikroelektroonika)

5a klass - Natalja Gapi (õppeained eesti keeles)

5b klass - Inna Goševa (õppeained eesti keeles)

5c klass - Andrii Kukta (õppeained eesti keeles)

5d klass - Anžella Putrolainen (õppeained eesti keeles)

6d klass - Irina Korzun (õppeained inglise keeles)

8b klass - Inna Kauts (õppeained eesti ja inglise keeles)

8c klass - Inna Kauts (õppeained eesti ja inglise keeles)

G1 - Jelena Guljajeva ( projekt "Innovatoorium - Tark Koolimaja värkvõrgu abil", е-matemaatika, kunst, ajalugu)

Lisainfo: Svetlana Šmigol See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Põhikooli lõpuaktus:

19.juunil 2018 kell 15.00 Lenderi maja aulas

93.lennu lõpuaktus:

20.juunil 2018 kell 14.00 Lenderi maja aulas

Выпускной праздник основной школы:

19 июня 2018 в 15.00 в актовом зале дома Лендер (стулья только для пожилых людей и родителям с детьми до 4 лет, будет вестись прямая видеотрансляция).

Выпускной праздник 93 выпуска ТКРГ:

20 июня 2018 в 15.00 в актовом зале дома Лендер (стулья только для пожилых людей и родителям с детьми до 4 лет, будет вестись прямая видеотрансляция)

Инфо: В.А.Беспалова See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

25.05.2018 koolis on MÕK päev. Sellel aastal MÕK-i päeva moto: Me õpime kõikjal.

Koolikorralduslikud küsimused lahendavad klassijuhatajad.

25.05.2018 в школе проводится день MÕK.

MÕK - это измененная учебная среда, возможность расширить образовательное пространство учеников и изменить методические подходы учителей.

В этом году мото дня MÕK - МЫ УЧИМСЯ ВЕЗДЕ!

Вопросы распорядка учебного дня решает классный руководитель.

Инфо: Н.П.Вильбасте See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

2017-2018. õppeaasta tasemetööd toimuvad järgmiselt:

28.05.2018

7.klassid - kehalises kasvatuses ja inglise keeles

10.klassid - arvutiõpetuses

29.05.2018

7.klassid - kehalises kasvatuses

10.klassid - kehalises kasvatuses

11.klassid - matemaatikas

30.05.2018

3.klassid - vene keeles

5.klassid - matemaatikas

8.klassid - loodusõpetuses

10.klassid - inglise keeles

11.klassid - eesti keeles, kehalises kasvatuses

31.05.2018

3.klassid - matemaatikas

5.klassid - eesti keeles

8.klassid - kunstis ja tööõpetuses

10.klassid - kehalises kasvatuses

В период с 28.05 по 31.05.2018 проводятся уровневые работы за 2017-2018 учебный год.

Предметы перечислены выше, время сообщает классный руководитель за 2 дня до проведения работы. Продолжительность работы не более 45 минут, все уроки состоятся по расписанию, за исключением времени проведения уровневой работы.

В комиссии по проведению уровневой работы принимает участие представитель администрации школы.

Инфо: С.И.Шмиголь See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

14.05-17.05.2018 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi esindajad osalevad konverentsil Minskis, Valgevene "Belarussian Scratch Conference 2018". Konverentsi teemaks on Scratchi õpetamine koolis.

TKVG haridustehnoloog Ljudmilla Rozdestvenskaja esineb ettekandega "STREAM õppemeetod Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis".

Konverentsil esineb ka prof Mitch Resnick, Scratchi looja.

14.05-17.05.2018 представители учителей Таллиннской Кесклиннаской Русской гимназии принимают участие в работе конференции "Belarussian Scratch Conference 2018" в Минске, Республика Беларусь. Темой конференции является использования среды Scratch для обучения в школе.

Образовательный технолог ТКРГ Людмила Рождественская выступает с докладом "Использование учебного метода STREAM в ТКРГ"

Учителя ТКРГ Кристина Торопова и Юлия Рачинская проводят мастер-классы.

В работе конференции принимает участие и основатели Scratch из Массачусетского технологического института под руководством проф. Митчела Резник (Mitch Resnick)

Инфо: Людмила Рождественская See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

14.05.2018 - 19.05.2018 meie koolis toimub rahvusvahelise projekti seminar.

Projekti "Math-ICT in Europe" seminar toimub SA Archimedes Erasmus+ programmi raames.

14.05.2018 - 19.05.2018 в нашей школы проходит международный семинар проекта "Math-ICT in Europe".

Основной темой проекта является изучение возможности интеграции математики и ИКТ в сотрудничестве стран Европы.

В Таллинне участники проекта будут практиковаться работать с Arduino и совместными усилиями создавать автономные интерактивные объекты.

Проект осуществляется в рамках программы Erasmus+ SA Archimedes

В проекте участвуют Эстония, Турция, Португалия, Италия

Инфо: А.И.Сихт See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Seoses õpilaste arvu kasvamisega Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium pakub tööd:

eesti keele õpetajale algkoolis (1,0 koormus)

eesti keele õpetajale põhikoolis (1,0 koormus)

inglise keele õpetajale algkoolis (1,0 koormus)

inglise keele õpetajale põhikoolis (1,0 koormus)

loodusõpetuse õpetajale algkoolis (eesti keeles, 1,0 koormus)

Sooviavaldus ja CV saata 22.maiks 2018 meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

В связи с увеличением количества учащихся Таллиннская Кесклиннаская Русская гимназия приглашает на работу:

учителя эстонского языка в начальной школе

учителя эстонского языка в основной школе

учителя английского языка в начальной школе

учителя английского языка в основной школе

учителя природоведения в начальной школе (обучение на эстонском языке)

Заявление и CV присылать по электронной почте до 22.05.2018 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

TKVG kutsub huvilisi esitama pakkumust eriteenuse riigihankele, mille eesmärk on toitlustamisteenuse tellimine Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumile.

Lepingu periood: 60 kuud

Pakkumuste esitamise ja avamise tähtpäev ja koht: 11.05.2018 kell 13.00 e-riigihangete keskkonnas.

ТКРГ приглашает принять заинтересованных лиц в конкурсе государственного подряда, целью которого является организация питания учеников и работников школы.

Продолжительность договора: 60 месяцев

Срок и место предоставления  и открытия предложений: 11.05.2018 в 13.00 в электронном регистре государственных подрядов.

Инфо: Ирина Завелицкая See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 6191602

2018-2019. õppeaasta vabade õppekohtade olemasolul uute õpilaste vastuvõtt üleminekuklassidesse toimub 13.06.2018 ja 14.06.2018 kell 10.00 Lenderi majas.

Registreerimisest vestlusele teavitatakse veebilehel 20.05.2018.

Прием новых учеников в переходные классы на 2018-2019 учебный год состоится 13.06.2018 и 14.06.2018 в 10.00 в доме Лендер.

Прием новых учеников осуществляется только при наличии свободных ученических мест. Информацию о наличии свободных мест можно получить на странице Департамента Образования Таллинна.

Ссылки на форму регистрации на собеседование будет опубликованы на школьной странице 20.05.2018 в правом меню.

Инфо: Inge Tiits See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 6191601